نکاتی برای مدیریت زمان در مزرعهمدت زمان مطالعه : 1 دقیقه

5
(2)

مقدمه:

مدیریت زمان برای کشاورزان  امری حیاتی است تا مزارع خود را به خوبی اداره کنند. با توجه به کارهای زیادی که باید هر روز انجام شوند، مهم است که بتوانیم برای کار هایی که لازم است انجام شود، اولویت بندی و برنامه ریزی کنیم. در این مقاله نکاتی برای مدیریت بهتر زمان در مزرعه می آموزید.

چرا مدیریت زمان امر مهمی در مدیریت مزرعه است؟

مانند هر بیزینس دیگری، مدیریت زمان برای موفقیت مزارع نیز بسیار مهم است. قسمت های مختلفی در یک مزرعه وجود دارد، بنابراین اگر تنها یکی از کار ها عقب بماند و به درستی انجام نشود، ممکن است تمامی عملیات های دیگر نیز به صورت زنجیره ای دچار اختلال شوند.

به همین دلیل مهم است که یک برنامه مدیریت زمان خوب داشته باشید. این به معنای تعیین اولویت ها و دانستن زمان واگذاری وظایف است. همچنین به این معنی است که در نحوه استفاده از زمان خود کارآمد باشید و مراقب کارهای وقت گیر باشید که می تواند تمام روز شما را درگیر کند.

 کشاورزان باید بتوانند عملیات های خود را اولویت بندی کنند و برروی مهمترین آنها تمرکز کنند. آنها همچنین باید سیستم هایی داشته باشند تا مطمئن شوند که تمام عملیات ها به خوبی انجام می شوند. با یک برنامه مدیریت زمان خوب مانند بادوم، می توانید مزرعه خود را مانند یک ماشین روغن کاری شده حفظ کنید.

مدیریت زمان در مزرعه
مدیریت زمان در مزرعه

عملیات هایتان را اولویت بندی کنید :

در مزرعه، همیشه یک لیست بی پایان از عملیات ها برای انجام وجود دارد. و علاوه بر آن، برخی از کارها از سایرین فوریت بیشتری دارند. پس چگونه  می توانید زمان و انرژی خود را اولویت بندی می کنید؟

نکته ی مهم آن است که ابتدا با مهم ترین کارها شروع کنید. برای مثال، اگر مشکلی در سیستم آبیاری وجود دارد، باید فوراً رفع شود. کارهای دیگر، مانند کاشت محصولات جدید، می توانند کمی بیشتر صبر کنند.

بدیهی است که اولویت‌بندی وظایف و اطمینان از انجام آن‌ها طبق برنامه‌ریزی، می‌تواند کار سختی باشد. اما امروزه سیستم های مدیریت مزرعه، مانند بادوم، کار را برای شما بسیار ساده کرده اند. با قابلیت مدیریت وظایف نرم افزار بادوم، شما می‌توانید به راحتی تمام عملیات های مزرعه خود را اولویت‌بندی پیگیری کنید یا حتی عملیات ها را به کارمندان و همکاران خود بسپارید.

برنامه ریزی دقیق داشته باشید:

یکی از بهترین روش ها برای کنترل و مدیریت کارها ،ایجاد یک برنامه است. برنامه ریزی به شما کمک می کند تا بدانید چه کاری در چه زمانی باید انجام شود. ایجاد یک برنامه زمانی ممکن است کاری پیچیده به نظر برسد، اما اینطور نیست. یک سیستم مدیریت مزرعه ،مانند نرم افزار بادوم، می تواند در برنامه ریزی به شما کمک کند.برای مثال، با توجه به نوع محصول یا نتیجه آنالیز خاک، می توانید تمامی کارهای مورد نیاز را با جزئیات برنامه ریزی کنید.بر اساس این برنامه ریزی، بادوم به شما این امکان را می دهد که کارهای انجام شده و برنامه های خود را با یک نگاه، با هم مقایسه کنید.

منعطف باشید:

وقت در مزارع طلاست. همیشه وظایفی و ضرب الاجل هایی وجود دارد که باید انجام شود. به همین دلیل بسیار مهم است که در مدیریت زمان خود در مزرعه انعطاف پذیر باشید.

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر مدت زمانی که برای انجام کارها در مزرعه دارید تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، آب و هوا می تواند یک عامل اصلی باشد، اگرچه پایش آب و هوا می تواند در برنامه ریزی کارآمد تر عاملی تاثیرگذار باشد اما برای مثال، اگر ناگهان باران  ببارد، نمی توانید در مزرعه کار کنید. یا اگر هوا خیلی گرم شود، ممکن است مجبور شوید برای جلوگیری از گرمازدگی استراحت کنید. سپس نوبت به شرایط فصلی مختلف میرسد. در طول زمستان، ساعات روز کوتاه تر است، بنابراین باید مطابق با آن زمانبندی کنید. یا در بهار، ممکن است مجبور شوید با سیل یا سایر بلایای طبیعی مقابله کنید.

برنامه ریزی دقیق و منعطف برای مدیریت زمان در مزرعه
برنامه ریزی دقیق و منعطف برای مدیریت زمان در مزرعه

همین امر برای تمامی کارها در مزرعه صدق می کند. آنچه مهم است انجام دادن کار است، نه زمانی که شما آن را انجام می دهید. منعطف بودن با برنامه می تواند به شما کمک کند کارهای بیشتری انجام دهید و زمان خود را برای کارهای مهم دیگر آزاد کنید.

جمع بندی:

در پایان، چند نکته کلیدی برای مدیریت زمان در مزرعه وجود دارد. ابتدا، عملیات های خود را اولویت بندی کنید. دوم، از ابزارهایی مانند سیستم های مدیریت مزرعه مانند نرم افزار بادوم برای برنامه ریزی و پیگیری برنامه های خود استفاده کنید، و سوم، همیشه انعطاف پذیر باشید. با پیروی از این نکات، می توانید کارایی خود را به حداکثر برسانید و بیشترین بهره را از روز خود ببرید. اگر نکته دیگری برای به اشتراک گذاشتن دارید، لطفاً برای ما کامنت بگذارید.

امتیاز شما به این محتوا :

میانگین امتیاز این محتوا: 5 / 5. تعداد آرا: 2

هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده! اولین نفر باش!

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید