4.3
(3)

استفاده از تکنولوژی در دهه اخیر در تمام جنبه های زندگی انسان نمود پیدا کرده است. در زمینه فارم های کشاورزی و گلخانه هم استفاده از نرم افزار مديريت گلخانه بسیار رایج شده است. استفاده از این نرم افزار ها علاوه بر تسهیل در کار باعث افزایش راندمان و باعث صرفه جویی در هزینه و زمان خواهد شد. این برنامه ها در انواع مختلف برای استفاده در گلخانه های خانگی و صنعتی مناسب می باشند. 

نرم افزار مدیریت گلخانه تکنولوژی جدید
تکنولوژی جدید

توسط نرم افزار مديريت گلخانه چه پارامتر هایی را می توان کنترل کرد؟

برای درک بهتر لزوم استفاده از نرم افزار مديريت گلخانه بایستی تعریف گلخانه هوشمند را بدانیم. 

تعریف گلخانه هوشمند: 

واژه هوشمند و اسمارت در هر صنفی استفاده شود به معنی این است که تمامی پارامتر های مربوط به آن شغل یا حرفه توسط هوش مصنوعی و یا تکنولوژی کنترل و ثبت  می گردد. در خصوص گلخانه هوشمند هم این مسئله صدق می کند. این برنامه ها باعث ساده شدن کارهای  پیچیده و انجام بهتر آنها خواهد شد.

دقت بالا در مدیریت گلخانه های هوشمند
دقت بالا

اندیکاسیون های پرورشی که میتوان توسط نرم افزار مديريت گلخانه آنها را مدیریت کرد:

برای توضیح پارامتر های کنترلی بایستی گلخانه ها را با تقسیم بندی مورد بررسی قرار دهیم. ولی در این بخش  به پارامتر هایی که در هر دو نوع مشترک هستند اشاره خواهیم کرد:

با استفاده از نرم افزار مديريت گلخانه در این نوع فارم ها می توان موارد زیر را تحت کنترل قرارداد و مدیریت کرد:

  1. نور و روشنایی: همانطور که مستحضر هستید میزان  نور و روشنایی برای انواع گیاهان مهم و متفاوت می باشد. با استفاده از نرم افزار مديريت گلخانه برای هر نوع از گیاهان و هر منطقه از گلخانه می توان برنامه روشنایی تعریف کرد. این برنامه با توجه به نوع اپ شما قابلیت کنترل به صورت دستی و اتوماتیک را خواهد داشت. این کنترل و برنامه برای کنترل شید ها و سایه اندازها می باشد. 


  2. میزان دما: کم زیاد کردن دما در طول روز برای گیاهان مختلف می تواند بسیار حیاتی باشد. این مورد تاثیر مستقیم بر رشد و محصول دهی گیاهان دارد. روش اتوماتیک بهترین روش برای تنظیم این پارامتر می باشد.


  3.  تنظیم رطوبت: نرم افزار مديريت گلخانه می تواند رطوبت را که باعث افزایش یا کاهش قارچ، تلفات در گلخانه ها شود را کنترل کند. این مورد یکی از موارد مهم در پرورش گیاه و گلخانه می باشد. به همین دلیل استفاده از سیستمی که بتواند رطوبت را به صورت دقیق کنترل کند مهم می باشد. 


  4. میزان گاز CO2: این گاز برخلاف جانوران برای رشد و فتوسنتز گیاهان مفید می باشد. به همین دلیل مقدار آن هم برای پرورش گیاهان مهم خواهد بود.  


  5. تامین آب و کود: نرم افزار مديريت گلخانه در صورت پیشرفته بودن قادر خواهد بود تا یکی از مهمترین موارد پرورش گل و گیاه یعنی کوددهی و آبیاری را ساپورت نماید. زمان دادن کود و آب و مقدار آن توسط این نرم افزار ها قابل کنترل می باشد.
کنترل پارامتر های مختلف در نرم افزار مدیریت نرم افزار
کنترل پارامتر های مختلف

یک نرم افزار مديريت گلخانه جامع چه ویژگی هایی دارد؟

منظور از نرم افزار جامع در تمام زمینه ها این است که تمام جوانب یک صنف را در برگیرد. در این بخش به ویژگی های یک  نرم افزار مديريت گلخانه کامل اشاره خواهیم کرد:

  1. دارا بودن بخش مدیریت مالی: نرم افزار مديريت گلخانه در صورت تکمیل بودن بایستی بتواند بخش مالی گلخانه شما را نیز ساپورت نماید. میزان خرید و فروش و زمان پرداخت و دریافت پول شامل این مورد می شود.


  2. بخش مدیریت منابع انسانی: این بخش یا همان مدیریت کارکنان هم باید در یک برنامه ایده آل وجود داشته باشد. ورود و خروج کارکنان، مشخص کردن وظایف افراد شاغل در گلخانه، بیان شرح وظایف و محاسبه دستمزد و مرخصی کارکنان هم جز این بخش می باشد.


  3. بخش مدیریت انبار: یک نرم افزار خوب در این زمینه دارای یک بخش جداگانه برای انبارداری، موجودی انبار، دسته بندی محصولات و ورود و خروج  اقلام موجود در انبار نیز می باشد. 

بهترین نرم افزار مديريت گلخانه را از کدام مرکز تهیه نماییم؟

برای اینکه بتوانیم یک نرم افزار مديريت گلخانه با شرایط بالا  را خریداری نماییم بایستی مرکزی معتبر و مطمئن را انتخاب نماییم. زیرا اشتباه در این زمینه ممکن است باعث خسارات جبران ناپذیری شود . زیرا که مهمترین بخش این نرم افزار بخش پرورش آن می باشد. پیشنهاد  ما به شما برای خرید یک نرم افزار جامع و کامل شرکت بادوم می باشد. 

ویژگی های منحصر بفرد شرکت بادوم در زمینه نرم افزارهای پرورش فارم های گلخانه ای مختلف:

این شرکت یکی بهترین و تخصصی ترین شرکت ها در زمینه  نرم افزار مديريت گلخانه  می باشد. در این بخش به ویژگی های مهم این شرکت اشاره خواهیم کرد:

نرم افزار مديريت گلخانه این شرکت یک نرم افزار جامع می باشد. این برنامه علاوه بر مدیریت پرورش دارای فیچر های مختلف از جمله: مدیریت پرورش و آنالیز، مدیریت زمان کاشت و برداشت ، نیز می باشد. در بخش مدیریت پرسنل قابلیت مدیریت وظایف افراد و همچنین مدیریت قرارداد پرسنل را دارد. در بخش مدیریت مالی و حسابداری محاسبه کامل حقوق و مزایا و کارکرد افراد را دارا می باشد. مدیریت خرید و فروش، مدیریت موجودی انبار و ثبت ورود و خروج محصولات هم در این نرم افزار   به راحتی قابل انجام است. علاوه بر این موارد در نرم افزار این شرکت امکان مرزبندی و نقشه کشی ماهواره ای زمین و همچنین امکان تقسیم بندی و مرزبندی مزرعه بر اساس نوع محصول هم توسط این نرم افزار وجود دارد. 

نرم افزار مدیریت گلخانه بادوم
نرم افزار مدیریت گلخانه بادوم

در انتها:

با بررسی نرم افزار مديريت گلخانه شرکت بادوم و مقایسه آن با سایر محصولات مشابه متوجه خواهید شد که با یک تیم حرفه ای در زمینه پرورش محصولات کشاورزی و برنامه نویس طرف هستید. همچنین با مقایسه قیمت این برنامه نیز خواهید فهمید که یکی از بهترین نرم افزارها در این زمینه را با مناسب ترین قیمت در اختیار خواهید داشت. همچنین تیم مشاوره و پشتیبانی این شرکت آماده است تا قبل از عقد هرگونه قرارداد و یا انجام خرید مشتریان گرامی را راهنمایی کرده و با مشخصات خدمات و نرم افزارهای موجود آشنا کنند. در نظر داشته باشید که چون این نرم افزار رابطه مستقیم با پرورش موجود زنده دارد در صورت بی کیفیت بودن امکان ایجاد خسارات فراوان وجود دارد. 

شاید سوال شما هم باشه

استفاده از نرم افزار مدیریت گلخانه چه کمکی به گلخانه داران میکند؟

استفاده از این نرم افزار ها علاوه بر تسهیل در کار باعث افزایش راندمان و باعث صرفه جویی در هزینه و زمان خواهد شد.

بهترین نرم افزار مدیریت گلخانه ایرانی کدام است؟

نرم افزار بادوم یکی از بهترین نرم افزار های حوزه مدیرت گلخانه،مزرعه و باغ می باشد. با توجه به سادگی،گزارشاتی در اختیارتان قرار میدهد باعث افزایش راندمان شما می شود.

یک نرم افزار مدیریت گلخانه ی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

نرم افزاری که شما برای مدیریت گلخانه ی خود انتخاب می کنید باید علاوه بر سادگی و مقرون به صرفه بودن تمامی قابلیت های لازم برای مدیریت تمام امور گلخانه از جمله مدیریت مالی، مدیریت کارکنان، مدیریت انبار، مدیریت محصولات و… را در یک پلتفرم به طور جامع در اختیار شما قرار دهد.نرم افزار بادوم تمامی این امکانات را در اختیار شما میگذارد.

پارامتر های کنترلی گلخانه کدام اند؟

نور و روشنایی، میزان دما، تنظیم رطوبت، میزان گاز کربن دی اکسید و تامین آب و کود از جمله پارامتر هایی هستند که باید در مدیریت یک گلخانه تحت کنترل قرار داد.استفاده از یک نرم افزار مدیریت گلخانه مثل بادوم، کنترل و مدیریت این پارامتر هارا تسهیل میکند.

امتیاز شما به این محتوا :

میانگین امتیاز این محتوا: 4.3 / 5. تعداد آرا: 3

هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده! اولین نفر باش!

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید